REWITALIZACJA SIERPCA PODCZAS SIERPECKIEGO FESTIWALU SMAKÓW

W dniu 13 sierpnia 2016 r., podczas trwającego w mieście Sierpc Festiwalu Smaków, odbyła się impreza animacyjno – edukacyjna w ramach realizowanego przez Miasto Sierpc, projektu pn.: Opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Sierpc z perspektywą do roku 2025”. Celem imprezy było zapoznanie mieszkańców z tematyką rewitalizacji, korzyściami jakie ze sobą niesie dla każdego z nas jak i całego miasta. Spotkanie odbywało się w jednym ze stoisk Urzędu Miejskiego w Sierpcu. Osobą prowadzącą spotkanie był Pan Jarosław Ogrodowski, przedstawiciel Instytutu Rozwoju Miast. W wydarzeniu uczestniczyli również: Koordynator Projektu, Pani Iwona Lewandowska, Członkowie Zespołu ds. rewitalizacji. Podczas imprezy mieszkańcy mieli możliwość porozmawiać o szeroko rozumianej tematyce rewitalizacji oraz wziąć udział w badaniu ankietowym. W „Ankiecie pomysłów” mieszkańcy mogli wyrazić swoje zdanie odnośnie miasta oraz przedstawić propozycję zmian, jakie chcieliby wprowadzić w Sierpcu.

Przeprowadzony został również konkurs pod nazwą „Sierpc moich marzeń”, którego celem było opisanie wizji oraz pomysłów na rozwój miasta. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest podczas nadchodzących imprez z zakresu rewitalizacji, o czym poinformujemy na stronie internetowej Urzędu. Uczestnikom, którzy złożyli najciekawsze prace, przyznane zostaną nagrody rzeczowe.

Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach spotkania, dla których zorganizowano atrakcję w postaci konkursu „Foto-zagadka”, związaną z naszym miastem. Na zamieszczonych fotografiach przedstawiających Sierpc na przestrzeni lat, najmłodsi uczestnicy mieli rozpoznać znajdujące się tam miejsca i obiekty.

Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie odwiedzali nasz pawilon i czynnie uczestniczyli w rozmowach, oraz przygotowanych atrakcjach.

 

DSC_0367.JPGDSC_0371.JPGDSC_0388.JPGDSC_0393.JPGDSC_0403.JPGDSC_0409.JPGDSC_0515.JPG